Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Fantastyczny New Bone w Raciborskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

To było jazzowe popołudnie w Raciborskim Centrum Kultury. Zagrał tam zespół New Bone, który wprowadził publiczność w wiosenny klimat: "To trochę jak randka, świetna muzyka, kameralna atmosfera, świece!"

– Więcej takich koncertów! Poczułem się jak w klimatycznej krakowskiej piwnicy – pan Krzysztof postanowił sprawdzić muzykę zespołu New Bone w internecie i tak go urzekła, że nie mógł sobie odmówić niedzielnego koncertu w Raciborskim Centrum Kultury.

New Bone powstał w 1996 roku w Krakowie z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka, syna Jana Kudyka – lidera legendarnej jazzowej grupy Jazz Band Ball Orchestra. Podczas niedzielnego koncertu w Raciborskim Centrum Kultury zespół promował ostatnią płytę „Destined”, która dosłownie zachwyciła krytyków. Kudyk jest autorem większości kompozycji wykonywanych przez New Bone.

Jazz stał się dla Tomasza Kudyka pasją już w szkole średniej, na co wpływ miał niewątpliwie ojciec. Zdobywał doświadczenie poprzez naukę wyniesioną z domu, udział w warsztatach jazzowych i kontakt ze środowiskiem muzycznym. – Nie wiem czy bym grał, gdyby nie tata. Nazwisko z jednej strony może pomóc, z drugiej – zobowiązuje – mówił przed koncertem Tomasz Kudyk. –  Jazz na pewno nie jest bardzo popularnym gatunkiem muzycznym, z pewnością nigdy nie będziemy tak rozpoznawalni jak topowe zespołu rockowe czy popowe, ale robimy to co kochamy, trzeba w życiu szukać swojej ścieżki. My znaleźliśmy.

Publiczność nie zawiodła. – Byliśmy na spacerze, wykorzystaliśmy ładną pogodę, ale wieczór postanowiliśmy spędzić z klimatyczną muzyką – pani Jadwiga do RCK przyszła z mężem. – To trochę jak randka, świetna muzyka, kameralna atmosfera, świece! – uśmiecha się.

Zespół New Bone wystąpił w składzie:

Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn
Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy
Paweł Kaczmarczyk – fortepian
Maciej Adamczak – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 czerwca 2020