Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Fatalna jakość powietrza w regionie. Od kilku dni smog znów dał znać o sobie

Facebook Twitter

Niestety znów widzimy czym oddychamy. To pył zawieszony PM10 I benzen. Normy przekroczone są o kilkaset procent. Mieszkańcy Rybnika otrzymali sms-y z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, by ze względu na złą jakość powietrza zrezygnować z aktywności na zewnątrz.

Do naszej redakcji piszą też mieszkańcy Raciborza zdumieni tym, że miasto zachęca do korzystania z lodowiska na rynku skąpanym w smogu.

Fatalna jakość powietrza też w wodzisławskim powiecie, który powołując się na dane z systemu monitoringu jakości powietrza Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przypomina mieszkańcom by unikać przebywania na zewnątrz, ograniczyć aktywność fizyczną i zachęca do korzystania z komunikacji publicznej.

Tymczasem w Rybniku cały czas nie działa nowy system pomiarów jakości powietrza. Z 27 czujek airly działają tylko cztery. Do dyspozycji są tylko dane ze stacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Orzepowicach. Kiedy znów rybniczanie w poszczególnych dzielnicach będą mogli dowiedzieć się czym oddychają? O to między innymi zapytamy prezydenta Piotra Kuczerę, który jutro (14.12.) będzie porannym gościem Radia 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024