Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Fatalny stan kontrolowanych ciężarówek. 13 pojazdom zatrzymano dowody rejestracyjne

Facebook Twitter

Osiemnaście kontroli, trzynaście zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Katowic przyjrzeli się ciężarówkom wyjeżdżającym z jednego z centrów logistycznych w Gliwicach. Samochody do kontroli typowali funkcjonariusze policji autostradowej.

fot. ITD

W minionym tygodniu, śląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Katowic prowadzili kontrole stanu technicznego ciężarówek, współpracując z funkcjonariuszami policji autostradowej. Przy A1 na terenie Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach rozłożono mobilną stację kontroli pojazdów, gdzie kierowane były przez policjantów samochody z autostrady. Skontrolowano w ten sposób osiemnaście pojazdów. W trzynastu przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne niesprawnych ciężarówek.

Stwierdzono m.in. zły stan ogumienia, zużyte elementy układu kierowniczego i zawieszenia i wycieki płynów eksploatacyjnych. Jeden z pojazdów nie miał ważnego badania technicznego. W innym przypadku stwierdzono różnicę pomiędzy aktualnym stanem drogomierza a tym wpisanym podczas przeglądu. Kierowców ukarano mandatem, a wobec przewoźników wszczęto postępowania wyjaśniające.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj