StartWiadomości Wiadomości dnia Wideo

Fatalny stan schodów między ulicami Gliwicką a Brudnioka w Rybniku! [WIDEO]

Co myślą na ten temat mieszkańcy Rybnika?

Wyglądają kiepsko, wstyd! Są wyszczerbione, ten stan wymaga remontu, bardzo łatwo się przewrócić – mówią mieszkańcy. Posłuchaj całej naszej sondy:

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera przyznał w porannej rozmowie w Radiu 90, że schody wiodące na parking wymagają remontu. Pytamy, czy prezydent nie boi się o mieszkańców?

Boję się, dlatego przygotowaliśmy już dokumentację techniczną. ZGM będzie szukał pieniędzy. To jest faktycznie jeden z pasaży, który nam jeszcze został do uporządkowania. Trochę cierpliwości, szukamy środków, na pewno doraźnie te wszystkie znaczące ubytki będą naprawiane. Chciałbym tutaj dokonać kompleksowego, dużego remontu, bo przyznam, że to co zostało tam kiedyś zrobione, nie wytrzymuje próby czasu. Co zimę, kiedy jest trochę mrozu, mamy ten sam efekt, czyli płytki odpadają. Trzeba to od podstaw na nowo przygotować.

W tym miejscu znajduje się potężna ściana, która aż prosi się o mural.

– Możemy na przykład zrobić konkurs na taki mural, nie mówię nie. Zresztą taki konkurs na mural też odbył się w innym miejscu, czyli pod mostem na ulicy Kotucza, żeby rowerzyści też mieli ładne widoki – odpowiada prezydent Piotr Kuczera.

Rozmawiał Arkadiusz Żabka. Fatalny stan schodów w Rybniku do zobaczenia poniżej.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Zostaw komentarz