Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Feralne skrzyżowanie w Niewiadomiu. Będą tam światła

Facebook Twitter

Feralne skrzyżowanie w Niewiadomiu doczeka się przebudowy. Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu ulicy Sportowej i Racławickiej w Rybniku. Najpóźniej na początku przyszłego roku zacznie działać tam sygnalizacja świetlna.

Feralne skrzyżowanie w Niewiadomiu

Feralne skrzyżowanie w Niewiadomiu

Na razie to miejsce kolizyjne, w którym często dochodzi do wypadków. O inwestycji rozmawialiśmy z Jackiem Hawlem, dyrektorem Centrum Inwestycji w Urzędzie Miasta w Rybniku.

Jacek Hawel: Niemniej jednak są one wynikiem, można powiedzieć nieroztropności kierujących, którzy przekraczają tam i to dosyć znacznie prędkość, która w wyniku zdarzenia niestety, ale doprowadza do zniszczeń zarówno po stronie samych kierujących samochodów, jak również mienia po sąsiedzku, bo dwukrotnie zostały uszkodzone barierki, elewacja budynku, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie samego skrzyżowania

Feralne skrzyżowanie w Niewiadomiu. Będą tam światła

Jacek Hawel, dyrektor Centrum Inwestycji w Urzędzie Miasta w Rybniku

Przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej został już rozstrzygnięty.

Jacek Hawel: Udało się nam umowę podpisać nieco ponad miesiąc temu. Prace projektowe związane z wykonaniem samej sygnalizacji świetlnej są w toku. Myślę, że w drugiej połowie roku jakieś pierwsze prace na terenie placu budowy już się będą pokazywały. Niemniej jednak na pewno sygnalizacja świetlna z uwagi na ograniczenia związane z przyłączem energetycznym pojawią się dopiero myślę, że do końca pierwszego kwartału przyszłego roku. Już sama sygnalizacja będzie wymagała, a wręcz wymuszała ograniczenia prędkości, co mamy nadzieję, że spowoduje, że będzie bezpieczniej.

Koszt tej inwestycji ponad 700 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj