Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Ferie z Muzeum na Dworcu PKP

Facebook Twitter

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza serdecznie, zarówno dzieci, jak i dorosłych, do spędzenia ferii w Muzeum. Tym razem spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej wodzisławskiego dworca PKP.

Program:

  • 13 stycznia (poniedziałek) i 17 stycznia (piątek) o godzinie 11:00 – zajęcia pt. „Od karocy do pociągu, czyli jak dawniej podróżowano?”. Dowiecie się między innymi jak wyglądały dawne wodzisławskie drogi, kiedy przyjechał do Wodzisławia pierwszy pociąg, o co chodzi z kołem znalezionym w Zawadzie i dlaczego nad rynkiem unosił się kiedyś zeppelin…
  • 24 stycznia (piątek) na 17:00 muzeum zaprasza zainteresowanych historią dorosłych na projekcję archiwalnego filmu pt.”Wodzisław na fundamencie z węgla” połączoną z dyskusją o tym, jak naprawdę wyglądało miasto w czasach PRLu. Pomogą w tym zaproszeni goście- wodzisławianie, którzy z własnej pamięci opowiedzą nam o tamtych czasach.


Zainteresowani? Na wszystkie spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy, które można składać osobiście (Rynek 24), lub pod muzealnym numerem telefonu (32 4552574). Wszystkie zajęcia są bezpłatne i przeznaczone w pierwszej kolejności dla osób z terenów rewitalizowanych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020