Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Festiwal Chóralny w Rybniku

Facebook Twitter

W sobotę (17.11.) rozpoczyna się kolejna edycja organizowanych przez Towarzystwo Muzyczne im. Braci Szafranków Festiwalu Chóralnego Dni Cecyliańskie. Uroczysty koncert finałowy odbędzie się w niedzielę (25.11.) w kościele Królowej Apostołów w Rybniku o godz. 18.00.

W tegorocznej imprezie wystąpi 15 chórów z Rybnika i okolic, a koncerty będą odbywać się tradycyjnie po wieczornej mszy św. (w soboty 17 i 24 listopada oraz w czwartek 22 listopada), zaś w niedziele (24 i 25 listopada) towarzyszyć będą liturgii (w różnych godzinach, w zależności od kościoła) w świątyniach rybnickich oraz w Jejkowicach. W piątek 23 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola i Antoniego Szafranków, która  włączyła się w organizację festiwalu, będą miały miejsce warsztaty wokalno – chóralne.

Obok tradycyjnej dotacji miasta, organizatorzy otrzymali po raz pierwszy w historii tej imprezy środki finansowe z  Fundacje Współpracy Polsko Niemieckiej. Dzięki temu w koncercie finałowym Dni Cecyliańskich wystąpią goście z Niemiec, soliści Amrei Rebekka Beuerle (sopran), Barbara Buffy (alt), Benjamin von Reiche (tenor) i Christoph Heinrich (bas), a także wiolonczelista Łukasz Frant, z towarzyszeniem Filharmonii Rybnickiej im. Braci Szafranków, którą poprowadzi Siegfried Heinrich.
Zaprezentują się również chór „Bel Canto” z zespołu szkół Powstańców Śląskich w Rybniku pod batutą Lidii Marszolik, a także chór „Dominanta” PSM II stopnia w Rybniku, Rybnicki Chór Kameralny „Autograph”, przygotowane  przez Joannę Glenc. W programie: Trzy utwory w dawnym stylu Henryka Mikołaja Góreckiego, Koncert wiolonczelowy a-moll Roberta Schumanna oraz Jubelmesse G-dur, op. 76 Carla Marii Webera. Szczegóły na afiszach oraz stronie www.filharmoniarybnik.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021