Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Festiwal dokumentu „Optyka wymienna” w Wodzisławskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

Już po raz trzeci Wodzisławskie Centrum Kultury stanie się areną wieloaspektowej wymiany spostrzeżeń i doświadczeń. To tu w sobotę, 30 października, w ramach festiwalu dokumentu „Optyka wymienna” wybrzmiewać będą poglądy twórców zaangażowanych, zdeterminowanych, by sięgać po tematy istotne, wymagające większej uwagi. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00.

Próbując skonstruować pełen obraz czegoś, warto spoglądać z kilku perspektyw. Próbując zrozumieć bieg ogółu, warto wsłuchać się w tętno jednostki. I począwszy od niej budować szerszą opowieść o świecie, o sobie. Bliskość, zanikanie, relacje między jednym a drugim, przenikanie przestrzeni osobistych i twórczych, sztuka wyboru – to zagadnienia, wokół których koncentrować będzie się festiwalowe wydarzenie. Odnosić się do nich będą twórcy dokumentujący rzeczywistość za pomocą słowa i obrazu.

Wzorem lat poprzednich i w tym roku na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury gościć będą postaci specjalizujące się w literaturze faktu i fotografii. A za sprawą spotkania panelowego, jak i indywidualnych spotkań autorskich słuchacze będą mieli okazję ku temu, by swoje patrzenie na świat wzbogacić o inne i móc skonfrontować je z tym, czego doświadczą podczas „Optyki wymiennej”.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj