Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Festiwal Górnej Odry w dworze w Łukowie. To będzie dworzańskie garden party

Facebook Twitter

Festiwal Górnej Odry z roku na rok się coraz bardziej rozrasta. W tym roku dotrze do Łukowa Śląskiego w gminie Gaszowice, gdzie na terenie tamtejszego dworu zapraszamy na wielkie garden party.

Festiwal Górnej Odry
Fot. Starostwo Powiatowe w Rybniku/Latający Obiektyw

Festiwal Górnej Odry zagości także w Łukowie Śląskim

Dworzańskie garden party na start Festiwalu Górnej Odry. Zabawa już w piątek (21.06.) w Łukowie Śląskim. W odrestaurowanym dworze, który jest miejscem spotkań mieszkańców, stowarzyszeń, a teraz będzie jednym z przystanków na szlaku Festiwalu Górnej Odry. Początek zabawy o 15.00, wtedy na scenie pojawi się Grzegorz Poloczek z zespołem. Na wydarzenie zaprasza Damian Mrowiec, starosta rybnicki.

Damian Mrowiec: Zaczynamy repertuarem dla może trochę starszych, ale będzie śpiewał pan Grzegorz Poloczek. To taki śląski artysta i  umawialiśmy się na to, że będzie śpiewał i mówił po śląsku, ale takie teksty trochę bardziej nazwijmy to zaangażowane, które skłaniają do myślenia. Nie będzie to na pewno gala biesiadna, ale myślę, że tak „po naszymu” i będzie się to podobało. Degustacje, warsztaty, będzie dygresja historyczna, bo mamy takiego młodego historyka, który będzie opowiadał o różnych czasach trochę minionych. Będą warsztaty rękodzieła, będą warsztaty kulinarne, będzie można „pomaszkecić”. Tak ogólnie będzie to, myślę, taki sympatyczny czas, którym można dobrze rozpocząć wakacje.

W Łukowie Śląskim będzie można śledzić wynik meczu Polska-Austria, bo tego dnia również drugie spotkanie polskiej reprezentacji w piłce nożnej na Mistrzostwach Europy. Będzie też degustacja potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z powiatu rybnickiego:

Damian Mrowiec: Z tego co wiem to będą to dwa światy, bo będzie słodkie i coś konkretnego. Także nie chciałbym tu za wiele zdradzać, należy po prostu przyjechać i do Łukowa, do dworu na ulicę Dworską 22 i tam spędzić z nami piękny czas.

Damian Mrowiec, starosta rybnicki

Starostwo Powiatowe w Rybniku stara się, by w dworze w Łukowie Śląskim tętniło życie:

Damian Mrowiec: Mamy takie jedno miejsce. Będziemy się starali tam, wokół tego miejsca jeszcze ciągle coś tworzyć nowego. Zachęcam wszystkich, teraz pojawiła się tam taka nowa rzeźba – to modne słowo – instalacja. Ona też w jakiejś mierze nas inspiruje do myślenia. Zachęcam do obejrzenia. Będą pojawiały się, mam nadzieję, z napływem środków europejskich i nowe możliwości. Będziemy się starali to miejsce przekazywać mieszkańcom w takiej wersji, żeby każdy od najmniejszego aż do najstarszego znalazł tam dla siebie odrobinę  radości, z tego, że można spędzić czas inaczej. Będziemy starali się mieszkańców przekonać do tego, że można połączyć czas artystyczny, z takim czasem rozrywkowym, bo w dworze samym będzie trochę muzyki klasycznej, trochę malarstwa.

Już w piątek (21.06) w dworze otwarcie wystawy prac Renaty Filipovej „Pet Art”, czyli co można zrobić z plastikowych butelek. Dworzańskie garden party to także koncert Silesian Jazz Daughters i retro potańcówka z DJ-em.

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024