Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Festiwal Górnej Odry. W Rybniku koncerty ale także Święto Morza Rybnickiego

Facebook Twitter

Przez cały weekend w regionie sporo się działo, na wodzie i na ziemi. Było między innymi sprzątanie rzeki Rudy, w Raciborzu na Odrze w ramach Pływadła pojawiły się piękne gondole, w Żorach na kąpielisku odbyły wyścigi smoczych łodzi, a w Chałupkach mogliśmy się cieszyć spływem kajakowym meandrami Odry.

W Rybniku w sobotę (26.06.) z kolei odbył się Półmaraton Księżycowy, a w niedzielę (27.06.)Papieski Rajd Rowerowy, posłuchaj:

W ramach festiwalu odbyło się już po raz kolejny Święto Morza Rybnickiego. Nie zabrakło również żeglarzy. Mówi Wojciech Sałata z klubu żeglarskiego Koga-Kotwica, posłuchaj:

Nie zapomniano również o wędkarzach. Z myślą o nich zorganizowano zawody wędkarskie o puchar Złotego Szczupaka. Mówi Mirosław Białowąs z sekcji wędkarskiej Fundacji Elektrowni Rybnik:

Mirosław Białowąs: To były rodzinne zawody wędkarskie, ryb nie było za dużo, nie było szczupaków, poza szczupakami na statuetkach.

Radio 90: Szczupaka nie udało się złowić, a jakie ryby się udało?

Mirosław Białowąs: Płotki, leszcze i trafiały się nawet duże karpie.

Na estradzie rybnickiego kampusu odbyły się koncerty. Zagrał Gang Marcela, Carrantouhill oraz grupa Tabu:

Rafał Karwot z TABU: Bardzo się cieszymy, bo to pierwszy koncert plenerowy, który gramy w regionie na własnych śmieciach, ma być mnóstwo znajomych, rodzina cała przyjeżdża, wyczekujemy od rana, od piątku tak naprawdę jesteśmy w trasie. Chyba to wraca wszystko do normalności, czekaliśmy an to (…).

Finał Festiwalu Górnej Odry obserwował z mikrofonem Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj