Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Festiwal Kina Klasycznego w WCK-a od listopada

Facebook Twitter

Festiwal Kina Klasycznego w wodzisławskim Pegazie. Wodzisławskie Centrum Kultury na nowy cykl zaprasza od listopada. Wyświetlane będą arcydzieła światowego kina oraz filmy, które stały się kamieniami milowymi w dziedzinie kinematografii. Festiwal rozpocznie się od seansów dwóch dzieł Stanley'a Kubricka.

Będą to: „2001: Odyseja kosmiczna”, którego projekcję zaplanowano na 11 listopada oraz „Lśnienie” 2- ten tytuł będzie do zobaczenia 26 listopada. W planach m.in. takie filmy, jak: „Mechaniczna pomarańcza”, „Casablanca”, „Tramwaj zwany pożądaniem”, „Deszczowa piosenka” czy „Rio Bravo”, „Łowca androidów”, „Kolor purpury”, „Imperium słońca”, „Śpiewak jazzbandu”, „Buntownik bez powodu”. Wodzisławskie kino wyświetli też trzy filmy z Jean-Paulem Belmondo.

„2001: Odyseja kosmiczna” 11 XI g. 19.00

Arcydzieło gatunku science-fiction. Czas akcji filmu rozciąga się od zarania dziejów człowieka po rok tytułowy. Na Ziemi, w epoce kamienia łupanego, w obecności tajemniczego monolitu człowiek po raz pierwszy używa narzędzia jako broni przeciwko pobratymcowi i czyni w ten sposób krok ku zdobyciu inteligencji. W 1999 roku kosmonauci odkrywają na Księżycu podobny czarny obelisk. W roku 2001 na statku kosmicznym krążącym pomiędzy Jupiterem a Ziemią komputer pokładowy popełnia błąd, uśmiercając większość załogi i aby ukryć swoją winę, doprowadza do śmierci kolejnych ludzi. Poza czasem: jedyny człowiek, który przeżył podróż na Jupitera, przenosi się na kolejny etap rozwoju ludzkości.
Nagrody: Oscar za najlepsze efekty specjalne / Academy Award for Best Special Visual Effects

„Lśnienie” 26 XI g. 19.00

Opowieść o mrocznym hotelu, w którym ożywają wspomnienia o okrutnej zbrodni popełnionej w tym miejscu. Jack (Jack Nicholson) przyjmuje posadę zimowego stróża w odciętym od świata eleganckim hotelu Overlook, dokąd przenosi się z żoną (Shelley Duvall) i synem (Danny Lloyd). Jack nigdy tam nie był – a może jest inaczej? Odpowiedź na to pytanie przynosi mrożący krew w żyłach finał, w którym poznajemy niesamowitą tajemnicę hotelu Overlook. „Lśnienie” to ekranizacja bestsellerowej powieści Stephena Kinga, którą uznano za arcydzieło filmu grozy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj