Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Festiwal Krainy Górnej Odry. Finał w Rybniku zgromadził rekordową frekwencję [FOTO]

Facebook Twitter

Finał Festiwalu Krainy Górnej Odry, na kampusie w Rybniku zgromadził wczoraj prawdziwe tłumy. To rekordowa frekwencja mówili organizatorzy.

Festiwal Krainy Górnej Odry

Festiwal Krainy Górnej Odry – finał zabawy na rybnickim kampusie

Sylwia Grzeszczak, Bovska, Jacuś i DJ Simon Bizon stworzyli fantastyczne widowisko dla publiczności, która przybyła z wielu miejscowości, by zakończyć trzydniowe wydarzenie promujące Markę Turystyczną Kraina Górnej Odry.

Miłym gestem ze Strony Sylwii Grzeszczak było zaproszenie na koncert przed barierki osób niepełnosprawnych. Kilkadziesiąt osób na wózkach, bądź o kulach z opiekunami znalazło się tuż pod sceną:

Czy za rok na piątej edycji festiwalu wystąpi Dawid Kwiatkowski? Wszystko możliwe, bo już teraz organizatorzy myślą o przyszłorocznym wydarzeniu. Mówi Adam Wawoczny twórca Marki Turystycznej Kraina Górnej Odry.

Adam Wawoczny: Trzy dni były szalonej zabawy, ogromnych wrażeń. Rybnicki finał pobił chyba wszystkie poprzednie finały. Myślę, że też pobił rekord publiczności na rybnickim kampusie. Wszyscy bawili się z Sylwią Grzeszczak, bawili się Simone Pythonem, Wcześniej bawili się też z Jacuś i Z Boczku. To po prostu się wszystko udało. Udała się pogoda, dopisała publiczność. Kraina Górnej Odry, ludzie, wszyscy są wspaniali, którzy tworzą tę polską markę turystyczną Kraina Górnej Odry.

Czwarta edycja już przeszła do historii. Już myślimy o piątej. Publiczność pokazuje i wszyscy nasi odbiorcy, ci, którzy są na atrakcjach turystycznych, ci, którzy tworzyli te małe imprezki, które pokazują, jakie perełki drzemią w naszej bajkowej, baśniowej krainie Górnej Odry. I te estradowe wydarzenia, to wszystko się spina i to pokazuje Polsce, to pokazuje zagranicy, jak naprawdę można tworzyć markę i pokazywać ją.

Trzydniowy festiwal odbywał się w 13 gminach, w ponad 20 lokalizacjach. W sumie odbyło się ponad sto wydarzeń z wielkim finałem na rybnickim kampusie. Mówi Julia Wójcik, zastępca dyrektora Centrum Edukacji i Kultury w Rybniku:

Julia Wójcik: Kraina Górnej Odry też wspaniała impreza, która jednoczy wiele samorządów właśnie wokół idei Krainy Górnej Odry, pokazując potencjał wszystkich tych miast samorządów, które są właśnie zjednoczone w krainie. Nic więc dziwnego, że tego typu impreza przyciąga tłumy. Choć rzeczywiście dzisiejsza impreza na kampusie, w tym. Koncert Sylwii Grzeszczak był niesamowity.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024