Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Festiwal Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach

Facebook Twitter

17 z ponad 70 organizacji pozarządowych działających na terenie miasta i gminy zaprezentuje się w Czerwionce-Leszczynach. Festiwal trzeciego sektora zaplanowano na terenie Zabytkowego Osiedla Patronackiego kopalni „Dębieńsko”.

Mówi Agnieszka Ganiek z fundacji GaSzo, która jest współorganizatorem festiwalu:

Mamy organizacje kulturalne, sportowe, ale również nietypowe, bo historyczne, a także ekologiczne i zajmujące się zwierzętami. Organizacji jest bardzo dużo, a mimo to, świadomość mieszkańców na temat takich organizacji jest jeszcze nie tak szeroka, jak byśmy wszyscy tego oczekiwali. Dlatego organizujemy takie wydarzenie, jak Festiwal Organizacji Pozarządowych. Takie wydarzenia mają nieść przekaz, że organizacji jest sporo, warto się zaangażować i robią bardzo ciekawe rzeczy. Takim naszym cichym celem organizacji festiwalu jest również to, żeby te organizacje się poznały, żeby poznały wzajemnie swoje działania. Dzięki temu będą mogły zobaczyć i znaleźć szansę na to, aby wspólnie zorganizować jakieś projekty, które byłyby silniejsze, większe z racji tego, że ten zasób ludzi chętnych do pracy byłby większy.

W czasie festiwalu promowane będzie też pozyskiwanie środków z funduszy unijnych:

Daje to duże możliwości nie tyle realizacji projektów, ale co  rozwoju samej organizacji. Chociażby w zakresie personalnym, w zakresie zatrudnienia osoby, która tak naprawdę mogłaby więcej czasu poświęcać na tą działalność, a nie tylko osoby, które pracują zawodowo i ten czas mają w weekendy albo popołudniami, kiedy przeważnie wszystkie instytucje już są nieczynne. Przyznam szczerze, że chyba nie znam gminy, w której nie byłoby żadnej organizacji pozarządowej.

Festiwal Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach odbędzie się w sobotę (15.09.) i będzie trwał od godz. 15.00 do godz. 19.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020