Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Festiwal Sera w Wiśle. To już w ten weekend. Będzie smacznie!

Facebook Twitter

Kulinarna i muzyczna uczta na początek sierpnia! Na górnej stacji kolei linowej Skolnity Ski&Bike Park w Wiśle 7 i 8 sierpnia, czyli w najbliższy weekend, odbędzie się Festiwal Sera. W tych dniach pojawią się stoiska z serami regionalnymi.

Będzie pokaz serowarstwa, który poprowadzi Józef Michałek, pasterz z Istebnej. Każdy będzie mógł spróbować m.in. mulki, czyli serwatki z mleka owczego, która powstaje podczas procesu robienia sera. Będzie też folkowo i muzycznie! W sobotę (7.08.) zagrają Kapela Istebna, Beskidzcy Zbóje i Pogwizdani, a w niedzielę (8.08.): Kapela Zbójnicy i Baciary.

Zapraszamy na „dach Wisły” – mówi Karolina Cieślar z Kolei Linowej Skolnity.

Karolina Cieślar: Odbędzie się tam czwarty już Festiwal Sera. Będzie to taka uczta kulinarna i muzyczna, zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś na temat wyrobów serów, ponieważ przygotowaliśmy pokazy serowarstwa, będą stoiska z serami. Nasze własne regionalne z Czech, Słowacji, z Podlasia, z Podkarpaciem Podhalańskim, ale także stoiska z rękodziełem. Można zaobserwować i poduczyć się trochę jak robić haft istebniański krzyżykowy. Jak robić przedmioty użytkowe z drutu, jak wyrabia się ubrania ze skóry, także będzie się sporo działo. Jeśli chodzi o tematy muzyczne, będziemy gościć oczywiście kapele góralskie.

W sobotę (7 sierpnia) zagra:
17:00 Kapela Istebna
18:00 Kapela Beskidzcy Zbóje
19:00 Pogwizdani

W niedzielę (8 sierpnia) zagra:
17:30 Kapela Zbójnicy
18:30 Baciary

Będą:
sery z Podhala
sery z Istebnej i Koniakowa
sery z Podlasia “Olszański smak”
sery z Rajczy “Serowa kraina”
sery z Czech i Słowacji
koło fortuny
rękodzieło
gospodarstwo owczarskie Jan Kędzior

Kilka ważnych informacji:

Gdzie odbywa się impreza?

Impreza odbywa się na górnej stacji kolei linowej Skolnity Ski&Bike Park.

Na miejsce imprezy dostaniesz się za pomocą 4-osobowego wyciągu kanapowego z centrum miasta (naprzeciwko targowiska obok kompleksu Skoczni Narciarskich Centrum).

W jakich godzinach działa kolej?

7 sierpnia kolej linowa czynna w godzinach 10.00-22.00.
8 sierpnia kolej linowa czynna w godzinach 10.00-21.00.

Gdzie zaparkować?

Czeka na Państwa darmowy komfortowy parking bezpośrednio przy dolnej stacji kolei, wzdłuż i nad kasami.

Czy impreza jest biletowana?

Nie, koncerty i festiwal jest darmowy. Jedyny koszt jaki poniesiesz, to zakup biletu na wjazd/zjazd koleją linową, aby dostać się na miejsce koncertu. Do każdego biletu wjazd/zjazd dostaniesz butelkę wody oraz pamiątkową smycz do kluczy (do wyczerpania zapasów). Cennik biletów znajdziesz poniżej.

Czy na miejscu będą jakieś atrakcje dla dzieci?

Jesteśmy idealnym miejscem dla małych i dużych! Na dzieci czeka drewniany plac zabaw, strefa zabawy z dmuchańcem i łódeczkami, a także zagroda z alpakami.

Czy zjemy coś na miejscu?

Na miejscu będzie można degustować i kupować różne sery od naszych dostawców. Dodatkowo przygotujemy stoisko z lanym piwem oraz plackami z blachy. Karczma na Skolnitym będzie serwować jak zwykle pizzę, burgery i wiele innych pysznych dań.

Czy skorzystam gdzieś z toalety?

Toalety znajdują się w budynku kas (dolna stacja) oraz w Karczmie na Skolnitym (górna stacja).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj