Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Festiwal „Śląskie Bez Granic”, a na nim Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” w regionie

Facebook Twitter

To wyjątkowa okazja do spotkań z folklorem! Od piątku (10.06.) w kilku miejscach regionu odbędą się koncerty w ramach Festiwalu "Śląskie Bez Granic - Międzynarodowe Dni Folklorystyczne", w czasie których wystąpią zespoły z Litwy, Ukrainy i Macedonii, a gospodarzem będzie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk".

Idea jest taka, by grupy folklorystyczne, które do tej pory przyjeżdżały tylko do Koszęcina pokazać w Subregionie Zachodnim. Mówi Jarosław Szczęsny, dyrektor festiwalu:

Jarosław Szczęsny: Ukazać ich folklor, tradycję, stroje, pieśni, tańce. Zintegrować też zespoły folklorystyczne z naszymi lokalnymi festiwalami, na każdym festiwalu będą tańczyć też lokalne zespoły. (…) Miałem też pomysł, żeby włączyć zespoły góralskie, bo jesteśmy z tego samego województwa, żeby pokazać zespoły np. z podbeskidzia.

Pierwsze koncerty w piątek (10.06.) w Kuźni Raciborskiej o godz. 11.00. i popołudniu od godz. 16.30 na ośrodku wypoczynkowym w Olzie. W sobotę (11.06.) na rynku w Wodzisławiu i o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. Niedziela (12.06.) to koncert na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu od godz. 15.30.

Sprawdź szczegóły:

mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj