Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Festiwal smaku”: Cudze chwalimy, swego nie znamy?

Facebook Twitter

20 miejsc na liście "Festiwalu Smaku" w regionie. To restauracje i kawiarnie z Rybnika, Jastrzębia- Zdroju, Wodzisławia Śląskiego i Żor. W tym tygodniu serwują specjalne dania z menu degustacyjnego i pokazują, że u nas można dobrze zjeść.

mat.prasowe/ Festiwal Smaku 2020

Działam od dawna i wiem, że kucharze w mniejszych miastach nie ustępują umiejętnościami kucharskim celebrytom

– mówi Radiu 90 Jacek Tolewski, organizator „Festiwalu Smaku”:

Tutaj sprawdza się typowe, klasyczne powiedzenie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Proszę mi uwierzyć, że tak dokładnie jest. Nie Warszawa, nie Kraków, nie Wrocław, tylko tutaj, nasi ludzie, którzy pochodzą stąd, którzy stają na głowie, rozwijają się, robią wszystko, żeby to jedzenie było przepyszne, bo oni mają dużo ciężej niż duże aglomeracje, gdzie są turyści i klient biznesowy. Oni muszą bardzo mocno się starać i czuwać nad tą powtarzalnością, jakością, żeby cena była dobra (…). Ci szefowie kuchni nie ustępują umiejętnościami, nawet jeśli chodzi o topowe gwiazdy, a powiem więcej, moim zdaniem ich przerastają.

„Festiwal smaku” to też zwrot w kierunku gości restauracji i apel: Próbujcie nowego:

Na co dzień jesteśmy zaszufladkowani jeśli chodzi o naszą kuchnie regionalną, każdy ma swoje przyzwyczajenia co do niedzielnych obiadów i tutaj wychodzimy szerzej, proponujemy mule, ośmiornice, kalmary i wiele wiele rzeczy… Do tego zachęcamy, żeby iść spróbować, żeby było troszeczkę inaczej!

 

„Festiwal Smaku” w regionie do piątku (10.06.). To trzecia edycja imprezy w Rybniku, Wodzisławiu, Jastrzębiu i Żorach.

mat.prasowe/ Festiwal Smaku 2020

Czytaj więcej o menu i cenach:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj