Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Filmowy Oscar z Kuźni Raciborskiej?

Facebook Twitter

Dobre wiadomości płyną do nas ze Stanów Zjednoczonych. Stamtąd z Samuel Goldwyn Theater tuż po godz. 14:20 naszego czasu ogłoszono, że film "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego powalczy o Oscary w kategoriach najlepszy film nieanglojęzyczny. Część zdjęć do tej produkcji powstała w Rudach Raciborskich, w amfiteatrze BUK. Czy nasz region ujrzy cały świat? Jest na to szansa.

Fot. wck.wodzislaw-slaski.pl

O zdjęciach do filmu realizowanych na terenie Kuźni Raciborskiej rozmawialiśmy z burmistrzem Pawłem Machą:

A tak! Nawet sami mieszaliśmy się w organizację tego filmu, ponieważ przed kręceniem tego filmu zostało wysłane zapytania do gmin wszystkich, chyba w całym kraju. My się zgłosiliśmy jako gmina, która posiada taki właśnie amfiteatr w klimatach lat 70. I fajnie, że akurat nasz amfiteatr został wytypowany.

Dodajmy, że to kolejny akcent z naszego regionu na dużym ekranie. Wcześniej emocjonowaliśmy się, gdy ul. Rudzka nad Zalewem Rybnickim, zagrała w filmie „Bogowie” o Zbigniewie Relidze. Zdjęcia do filmu „Gwiazdy” o życiu śląskiego piłkarza Jana Banasia kręcone były na przejściu granicznym Chałupki-Bogumin, a w Cieszynie powstawał film „Wszystkie kobiety Mateusza”. Czy amfiteatr BUK z Kuźni Raciborskiej zachwyci uczestników czerwonego dywanu?

Oscary 2019 zostaną wręczone w lutym w Dolby Theatre w Los Angeles. Będzie to 91. gala wręczenia statuetek Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj