Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Filmowy taras remontowany [WIDEO]

Facebook Twitter

Taras na kampusie w Rybniku jest modernizowany. Miejsce, znane z ujęć filmowych wykorzystanych w serialu "Diagnoza", przechodzi gruntowny remont. Przenoszone są między innymi 20- letnie drzewa w donicach.

Chodzi o budynek, w którym działa Wydział Biznesu Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach z siedzibą w Rybniku. To właśnie on był serialowym szpitalem w „Diagnozie”. Taras  jest w złym stanie technicznym, zaczął przeciekać- mówi Radiu 90 Agnieszka Skupień, rzeczniczka rybnickiego magistratu:

Taras wymaga modernizacji, zaczął przeciekać, odwodnienie było nieprawidłowo zrobione od początku tej inwestycji, jakoś reperowaliśmy i radziliśmy sobie przez jakiś czas, natomiast teraz trzeba już zrobić to dość gruntownie i wszystko wskazuje na to, że drzewa nie będą mogły być w tym miejscu. To powodowało dodatkowe kłopoty z odwodnieniem tego tarasu, staramy się, żeby ten materiał uratować i wysadzić w inne miejsce.

Jaki teraz miasto ma plan na zagospodarowanie tego tarasu widokowego?

Nadal pozostanie tarasem, tak jak wcześniej służył studentom Uniwersytetu Ekonomicznego, dalej będzie służył studentom, przeznaczenie się nie zmieni.

Radio 90: Będzie tam nadal zielono?

Tak, ale nie w takim stopniu i nie z tymi drzewami jak do tej pory.

Tematem zajął się Przemek Niedźwiecki. Zobacz to na filmie:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj