Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Finał Ligi Młodych Kreatorów za nami

Facebook Twitter

W Domu Kultury w Niedobczycach młodzi adepci fryzjerstwa ze szkół z terenu naszego województwa walczyli o tytuł i nagrodę pieniężną. Tym razem tematem konkursu była "Moda uliczna miast świata". Finałowe fryzury i kreacje miały nawiązywać do Belfastu - to miasto bliskie Zespołowi Szkół numer 5 z Rybnika, który był organizatorem zmagań. Właśnie do Irlandii Północnej od pięciu lat uczniowie szkoły wyjeżdżają na staże zawodowe.

Czym jest Liga Młodych Kreatorów? Mówi nauczyciel przedmiotów zawodowych w rybnickiej szkole i koordynator finałowych zmagań, Beata Olszewska:

Co roku finał Ligi Młodych Kreatorów gości w innym mieście – dodaje jeden z organizatorów imprezy, Maciej Wójciak reprezentujący koloryzacje.com:

W finale konkursu wzięło udział 14 wyłonionych w eliminacjach młodych fryzjerów. Oceniał ich między innymi wicemistrz świata we fryzjerstwie artystycznym, Damian Duda:

Jakie fryzury powstały? Mówią uczestnicy konkursu: Jakub, Martyna i Joanna:

Zanim ogłoszono wyniki konkursu, na scenie zaprezentowały się modelki w sukniach ślubnych, które do pokazu uczesała dyrektor artystyczny i techniczny jednego z czołowych londyńskich salonów fryzjerskich, gość specjalny imprezy Lauren-joil Mccombe:

Ze współpracy polsko-irlandzkiej szkół zadowolony jest dyrektor Zespołu Szkół numer 5 w Rybniku, Aleksander Pojda:

Ostatecznie finał Ligi Młodych Kreatorów zakończył werdykt jury. Zwycięzca, a dokładniej zwyciężczyni była tylko jedna. Nagrodę otrzymała nasza wcześniejsza rozmówczyni, Martyna Łukasik ze Szkoły Zawodowej Izby Rzemieślniczej w Rybniku:

Materiał przygotował Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021