Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Finał Mistrzostw Polski skuterów wodnych w Rybniku

Facebook Twitter

Wydarzenie już jutro (12.09.) w Rybniku. Na wodach zalewu rybnickiego najlepsi zawodnicy z kraju, wyłonieni w eliminacjach, wystartują w czterech klasach. Najsilniejszą reprezentację będą mieli gospodarze.

fot. facebook.com/Oficjalna2019

Zapowiada Dariusz Gryt z klubu Moto H2O z Rybnika, organizator sobotnich (12.09.) zawodów:

Będą to zawodnicy, którzy w tym roku zdobyli tytuły Mistrza Europy, tutaj myślę o Amandzie Karasek, która w ubiegłym tygodniu zdobyła właśnie indywidualne Mistrzostwo Europy w klasie ladies na sparkach. Będzie startował Andrzej Wiśniewski, który notabene jest w rankingu Mistrzostw Świata na 1. miejscu. Naprawdę Polacy w skuterach wodnych stanowią siłę tego sportu. Fajnie, że zawitają do Rybnika i będzie można kibicować. Grono zawodników z Rybnika też jest bardzo duże, bo mamy na teraz zarejestrowane 3 kluby.

Starty zaplanowano w 4 kategoriach:

Klasa spark to są najsłabsze skutery, ale nie do końca aż tak słabe, bo to są skutery stuningowane, które osiągają prędkość około 100km/h. Następna klasa to nowa kategoria, powstała w tym roku, to jest klasa fabrycznych skuterów, gdzie nie można dokonywać żadnych ingerencji w silnik, w tuning, w kadłub. To są skutery 300-konne. Następna klasa to skutery z delikatnymi przeróbkami. Najsilniejsza klasa – tuning dozwolony, skutery mogą mieć nawet 500 koni.

Oficjalne otwarcie zawodów o godz. 10.00 przy ulicy Rudzkiej 394, ostre ściganie rozpocznie się o godz. 12.00. Można przyjść, by kibicować zawodnikom.

Będzie też można z nimi porozmawiać, by dowiedzieć się nieco więcej o tej dyscyplinie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj