Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Finał XII Olimpiady Wiedzy Górniczej „O złotą Lampkę” w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku

Facebook Twitter

Za nami finał XII Olimpiady Wiedzy Górniczej "O złotą Lampkę". Odbył się on czwartek (07.04.) tradycyjnie w murach Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku. Do finału zakwalifikowali się najlepsi uczniowie ze szkół szkolących przyszłą kadrę górnictwa.

Zmierzyć się oni musieli z częścią pisemną oraz ustną:

Dyrektor ZST w Rybniku Piotr Tokarz zwraca uwagę, że duże zainteresowanie olimpiadą pokazuje, że cały czas praca w górnictwie jest dla młodych ludzi atrakcyjna:

Piotr Tokarz: Górnictwo jednak jeszcze istnieje. Kształcimy dalej w górnictwie, mamy jeszcze trzy roczniki samych techników górników, a ponadto uczniowie w klasach elektrycznych, mechanicznych, mechatronicznych też mają specjalizację górniczą

Radio 90: Rzeczywistość pokazuje, że z tym węglem będziemy dłużej, niż do 2049 roku- to są zapowiedzi rządu w związku z sytuacją wojny itd.

Piotr Tokarz: Tak, sytuacja geopolityczna może całkowicie zmienić obecne ustalenia, więc zakładamy, że możliwe, że również będzie trzeba wrócić do kształcenia typowych górników.

W XII edycji Olimpiady Wiedzy Górniczej o „Złotą Lampkę” najlepszy okazał się Grzegorz Pawelec z Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, drugie miejsce zajął Paweł Żurek z Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku, a trzecie Adam Ziebura z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022