Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Finansowe wsparcie dla nauczycieli w Rybniku

Facebook Twitter

150 złotych brutto, czyli 96 złotych na rękę- takie finansowe wsparcie przez trzy najbliższe miesiące będą otrzymywali nauczyciele w Rybniku. To średnia na jeden etat, zatem część nauczycieli otrzyma kwotę ciut niższą, a część minimalnie wyższą. To kropla w morzu potrzeb, bo za strajk nauczyciele otrzymali 2 tysiące złotych mniej.

W sumie Miasto Rybnik decyzją radnych przeznaczy kwotę 2 mln złotych. Pieniądze te pochodzą z oszczędności, bo z powodu strajku pieniądze nie trafiły do nauczycieli, ale zostały w samorządzie. Dodatkowe pieniądze trafią do wszystkich nauczycieli, także do tych, którzy nie strajkowali:

Od czerwca przez trzy miesiące, mniej więcej średnio na etat 150 zł/brutto. Mniej więcej 2,5 tysiąca etatów dla wszystkich nauczycieli w Rybniku. Są to tzw. dochody własne, czyli środki , które wcześniej były przeznaczone na wynagrodzenia powstały- to nie jest zbyt szczęśliwe określenie – z oszczędności w związku ze strajkiem nauczycieli– mówiła Agnieszka Skupień, rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku.

Za przyjęciem uchwały głosowali wszyscy rybniccy radni. Miasto Rybnik jest pierwszym na Śląsku samorządem, które zdecydowało się na taki krok.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Nie zwlekaj – napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj