Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Fizyki nie oszukasz. Po miesiącu młody kierowca stracił prawo jazdy [FOTO]

Facebook Twitter

W zaledwie po miesiącu cieszenia się dokumentem uprawniającym do poruszania się pojazdami, młody kierowca stracił prawo jazdy. W Rybniku 18-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa znaki drogowe.

fot. Policja Rybnik

Dziś (30.09.), tuż przed godziną 1 w nocy policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, gdzie pojazd miał wypaść z drogi. Kiedy mundurowi przyjechali na ulicę Reymonta, na miejscu był zespół pogotowia ratunkowego.

Jak ustalili stróże prawa, kierujący seatem, jadąc ulicą Wodzisławską, dojeżdżając do skrzyżowania o ruchu okrężnym, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w krawężnik, oddzielający jezdnię. Następnie kierujący osobówką utracił panowanie nad pojazdem, wjechał w kolejną wysepkę oraz znak drogowy. Po czym siłą odrzutu przejechał przez przejście dla pieszych, wjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. Finalnie swoją jazdę zabrzanin zakończył na chodniki, uszkadzając po drodze kolejny znak drogowy.

Za rażące naruszenie przepisów, policjanci zatrzymali mieszkańcowi Zabrza prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Młody kierowca podróżował z dwoma rówieśnikami. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024