Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Flamenco, irish dance, tap dance, ethnojazz. Widowisko „Usłyszeć taniec”

Facebook Twitter

W sobotę (26.11) o 17.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej spektakl "Usłyszeć taniec". Widowisko w wykonaniu mistrzów stepowania: flamenco, irish dance, tap dance, ethnojazz. Spektakl poprzedzi uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta w sferze kultury.

fot.pixabay.com

„Usłyszeć taniec” to widowisko różnych form tańca: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. Barwny spektakl, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA. Gościem specjalnym będzie ukraińska tancerka, pochodząca z Charkowa Maria Lozova oraz saksofonista Grzech Piotrowski.

Od premiery podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Lądku Zdroju w 2013 roku, projekt ewoluował z 15 minutowego pokazu 3 tancerzy i perkusisty do pełnowymiarowego widowiska z udziałem 6 muzyków i 4 tancerzy. Od blisko 10 lat spektakl grany jest nieprzerwanie w całej Polsce. Przez ten czas, w projekcie Usłyszeć Taniec na stałe lub gościnnie występowało 53 artystów z 8 krajów. W 2017 roku w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbył się 50 spektakl, w listopadzie odbędzie się 101. Taniec: Karol Drzewoszewski – step amerykański, Ewa Jakubiec – flamenco, Mateusz Wójcik – choreografia, reżyseria, taniec irlandzki, Maria Lozova – taniec współczesny. Muzyka: Tomasz Biela – kierownictwo muzyczne, gitara, akustyczna, elektryczna, jazzowa, Ewelina Grygier – drewniany flet poprzeczny, Małgorzata Mycek – wokal, bodhran, cajon, perkusjonalia, Jakub Wagner – gitara flamenco, cajon, Grzech Piotrowski – saksofon altowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj