Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Foltys w Radiu 90: Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym roku rozpocznie działalność szkoła medyczna w Rybniku

Facebook Twitter

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem jeszcze w tym roku akademickim rozpocznie działalność na rybnickim kampusie Państwowa Wyższa Szkoła Medyczna - przyznał poranny gość Radia 90 profesor Joachim Foltys, dyrektor Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

Pod jego nadzorem została opracowana koncepcja funkcjonowania uczelni:

Radio 90: To prawda, że pan ma stanąć na jej czele jako rektor?

Joachim Foltys: O tym decyduje pan minister, natomiast na dzień dzisiejszy przygotowaliśmy wniosek, uzupełniliśmy dane, tutaj też miasto bardzo pomogło, bo budynki i podział geodezyjny. Teraz czekamy na decyzję ministra.

Radio 90: Szkoła ma kształcić pielęgniarki?

Joachim Foltys: Tak, we wniosku poszły trzy kierunki, pielęgniarstwo, dietetyka i kosmetologia. Jeżeli decyzja ministra będzie w kwietniu, to jest szansa żeby nabór zrobić jeszcze w tym roku i uczelnia ruszyłaby od października.

Państwowa Wyższa Szkoła Medyczna miałaby zająć miejsce na rybnickim kampusie w budynku po Uniwersytecie Śląskim. A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z profesorem Joachimem Foltysem, dyrektorem Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022