Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ford Kuga to SUV na lata. Dlaczego warto wybrać hybrydę plug-in? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Rozwój elektromobilności nabrał niesamowicie tempa. Dziś coraz częściej decydujemy się na rozwiązania ekologiczne, ale przede wszystkim ekonomiczne. Ford Kuga oferuje swoim klientom wiele rozwiązań napędowych, dziś skupimy się na jednym z najbardziej zaawansowanych, czyli na hybrydzie plug-in.

W salonie Ren-Car w Rybniku rozmawialiśmy z Adamem Kulą, specjalistą ds. sprzedaży.

Radio 90: samochód już jest na rynku jakiś czas, ale cieszy się popularnością, świeżością, nowością.

Adam Kula: Ford Kuga to samochód przede wszystkim innowacyjny, tak naprawdę jest po wielkich zmianach. Ogromną zaletą tego samochodu jest wykonanie go na płycie Focusa. Z Zewnątrz jest to samochód naprawdę zgrabny, a wewnątrz mamy sporo miejsca dla podróżnych. Jest to zarówno samochód, który nadaje się do jazdy po mieście, jak i na trasy. Przede wszystkim warto podkreślić, że jest to wersja plug-in. W samochodzie zamontowany jest silnik spalinowy oraz elektryczny. Skutkuje to podwójnym zasilaniem. Zamontowana bateria ładuje się samoczynnie w trakcie jazdy, możemy także ładować ją za pomocą gniazda zewnętrznego.

Dla tych, którzy chcą częściej korzystać z napędu elektrycznego, ale nie chcą ograniczać zasięgu auta i uzależniać go od infrastruktury drogowej, przygotowano Forda Kugę w odmianie hybrydowej plug-in. W tym przypadku zastosowano połączenie dwóch źródeł napędu: 2,5 – litrowego silnika spalinowego z silnikiem elektrycznym, zapewniając łącznie moc 225 KM oraz niezwykle niskie zużycie paliwa i emisję CO2 wynoszącą zaledwie 32 g CO2/km (WLTP).

Radio 90: Jak szybko możemy załadować nasz samochód?

Adam Kula: Możemy ładować za pomocą gniazda tradycyjnego w domu. Czas ładowania to około 6h, czyli spokojnie, jeżeli włączymy samochód wieczorem, rano jest w pełni załadowany. Możemy także skorzystać z ładowarki Wall box, dzięki niej załadujemy baterię pojazdu w cztery godziny. Na samym silniku elektrycznym jesteśmy w stanie przejechać do 68 km, więc użytkując taki samochód po mieście, jeździmy ekonomicznie, ekologicznie i bezemisyjnie. Warto dodać, że w samochodzie jest bardzo cicho. Ogromnym plusem jest też to, że w stosunku do tradycyjnej hybrydy możemy też jeździć szybko, nawet do 130 km/h na samym silniku elektrycznym.

Radio 90: W trakcie jazdy także odzyskujemy energię?

Adam Kula: Tak, np. w trakcie hamowania, akumulatory się ładują. Wielu klientów obawia się, co się stanie, kiedy akumulator się wyładuje. Pamiętajmy, że mamy do dyspozycji jeszcze silnik tradycyjny. Zasięg obu silników w tym samochodzie powoduje, że możemy przejechać nawet do 1000 km.

O ile w hybrydzie tradycyjnej HEV kierowca ma niewiele możliwości ustawień napędu, tak w tym przypadku może sam decydować, kiedy i jak korzystać z zasilania elektrycznego, dokonując wyboru jednego z trybów jazdy: silnik elektryczny (EV Teraz), silnik benzynowy (EV Później), połączyć pracę obydwu (EV Auto) lub czy użyć silnika spalinowego do naładowania akumulatora podczas jazdy (Ładowanie). Zasięg elektryczny Kugi Plug-in Hybrid w trybie EV Teraz wynosi do 68 km. Oczywiście po rozładowaniu akumulatorów auto zmienia się w hybrydę tradycyjną, zaś zasięg auta ogranicza jedynie paliwo w baku oraz dostępność stacji benzynowych.

Radio 90: Powiedzmy o rozwiązaniach w środku samochodu.

Adam Kula: Przede wszystkim innowacją jest tutaj zastosowanie możliwość przesuwania tylnych foteli, pasażerowie mogą zająć bardzo wygodną pozycję do podróżowania. Dzięki przesuwanym fotelom możemy także zmieniać przestrzeń bagażnika, możemy ją zwiększać i zmniejszać w ramach naszych potrzeb.

Radio 90: Jakie ma systemy bezpieczeństwa?

Adam Kula: Ford Kuga jest naszpikowany elektroniką pod względem komfortu i bezpieczeństwa. Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa to mamy przede wszystkim system awaryjnego hamowania, utrzymywania pasa ruchu, poduszki powietrzne, kurtyny, posiada kamery parkowania z przodu i z tyłu, system aktywnego parkowania.

Radio 90:Podsumowując?

Adam Kula: Podsumowując, Ford Kuga to samochód, dzięki któremu pięcioosobowa rodzina może podróżować bezpiecznie i naprawdę w bardzo komfortowych warunkach.

Radio 90: Dziękuję za rozmowę.

Adam Kula:Dziękujemy i czekamy na Państwa w autoryzowanym salonie Forda Ren-Car w Rybniku.

Kontakt

Ren-Car Sp. z o.o.

Autoryzowany Dealer Ford

  • ul. Gliwicka 190
    44-207 Rybnik
    tel. (32) 793 77 93
    fax. (32) 422 62 78

Więcej: www.grupa-rencar.pl.

Ren-Car w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, LinkedIn.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj