Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„FORMA. Rysunek-fotografia-rzeźba” – wystawa raciborskich uczniów

Facebook Twitter

Kolor, kształt, a może kompozycja? Koordynacja czy subordynacja elementów? Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, zaprasza 6 czerwca na wernisaż wystawy prac uczniów Liceum Plastycznego ZSO 1 „FORMA. Rysunek-fotografia-rzeźba”.

fot.Gabriela Habrom-Rokosz

Forma jest jednym z najistotniejszych elementów w tworzeniu dzieł sztuki, zarówno malarskich, rzeźbiarskich, jak i architektonicznych. Obok treści to właśnie forma definiuje między innymi nasze postrzeganie dzieła sztuki i jego oddziaływanie. Na wystawie „FORMA” w raciborskiej Galerii Gawra będzie można zobaczyć prace uczniów Liceum Plastycznego ZSO 1 w Raciborzu wykonane w pracowniach rysunku i rzeźby pod kierunkiem Justyny Reclik oraz fotografii artystycznej pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz.

Otwarcie wystawy poprzedzi wykład dr Katarzyny Kwiotek, która na przykładach dzieł z różnych epok prześledzi jak zmieniał się język artystów na przestrzeni wieków. Wernisaż odbędzie się w czwartek 6 czerwca o godz. 16.00 w Galerii GAWRA z siedzibą w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Kasprowicza 12.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2020