Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel: Fornal i Popiwczak zagrali z Argentyną. Cedzyński odchodzi z drużyny, Macyra zostaje

Facebook Twitter

Trwa przerwa w PlusLidze, ale nie wszyscy siatkarze Jastrzębskiego Węgla mają wolne. Tomasz Fornal, Jakub Popiwczak i Rafał Szymura znaleźli się kadrze Polski na pierwszy turniej Ligi Narodów. Wczoraj (8.06.) Polacy pokonali brązowych medalistów ostatniej olimpiady Argentyńczyków 3:0.

Jakub Macyra/fot. jastrzebskiwegiel.pl

W meczu wystąpili Fornal i Popiwczak, którzy byli wyróżniającymi się zawodnikami spotkania, po meczu zebrali bardzo dobre recenzje. Pierwszy z nich był najlepiej punktującym graczem naszego zespołu, drugi obronił wiele ważnych piłek.

Z Jastrzębskiego Węgla napłynęły kolejne informacje dotyczące ruchów kadrowych

Kontrakt na kolejny sezon podpisał środkowy, Jakub Macyra, który pokazał się z dobrej strony w trakcie sezonu zastępując w pierwszej szóstce kontuzjowanego Jurija Gladyra:

Jurij Gladyr: Ciężko pracowałem, żeby tutaj się fajnie pokazać na treningach, na meczach. Dużo cierpliwości na pewno potrzebowałem, bo przeskok był bardzo duży, ale jak to mówi Mariusz Pudzianowski „cierpliwy to i kamień ugotuje”, więc opłacało się być szczęśliwym, ciężko z boku sobie pracować. (…) Ta przygoda była naprawdę udana, dostałem więcej szans niż się spodziewałem i je wykorzystałem.

Jakub Macyra zostaje w Jastrzębskim Węglu, klub poinformował natomiast, że zespół opuszcza inny środkowy Bartosz Cedzyński.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Polska – Argentyna 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)

Polska: Firlej, Muzaj, Kłos, Kochanowski, Fornal, Kwolek, Popiwczak (libero) oraz Butryn

Argentyna: Laso, Loser, Lima, Palacios, Zerba, Sanchez, Danani (libero) oraz Palonsky, Ramos, Armoa Morel

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj