Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Fortepian powrócił! Już można grać w plenerze [WIDEO]

Facebook Twitter

Był 3 dni i go zniszczyli. Teraz powrócił i miejmy nadzieję, będzie cieszył oko a przede wszystkim ucho znacznie dłużej. Na cieszyńskim rynku znowu jest fortepian. Znowu płyną piękne melodie. A każdy chętny może usiąść i na nim zagrać.

fot. mat. prasowe

Po burzliwym początku, kiedy wandale wywrócili i przy okazji, zniszczyli, instrument władze miasta oraz producent zgodnie uznali, że chcą łączyć i inspirować mieszkańców oraz turystów muzyką, stąd bardzo szybko zapadła decyzja o powrocie fortepianu na rynek.

Gabriela Staszkiewicz: Cieszymy się znowu fortepianem na rynku w Cieszynie. Zapraszamy wszystkich chętnych do tego, żeby nam zagrać. Będzie w Cieszynie do końca maja, natomiast mamy nadzieję, że mieszkańcom na tyle się spodoba, żebyśmy mogli na przykład wnioskować o to, czy zagłosować za tym w ramach budżetu obywatelskiego, który szykujemy. Już niedługo pomysły od państwa będą spływać. To jest też dobry pomysł na to, żeby taką formę wybrać czegoś, co dla mieszkańców, turystów może być atrakcyjne.

– mówiła burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. Obecność Fortepianu Cadenza na rynku zakończy się zaraz przed rozpoczęciem tam prac remontowych, które mają rozpocząć się końcem miesiąca.

Tak można teraz wyć dzień! Błękit nieba nad nami, muzyka wypełnia Rynek.

Cadenza – Fortepian zewnętrzny

#kadencja
#fortepianzewnetrzny
#cieszyn_robi_wrazenie
#cieszynlove❤️
#powerofmusic
#dziendobry
#poranek

Opublikowany przez Gabriela Staszkiewicz Wtorek, 17 maja 2022

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022