Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Fortuna Bieg w Cieszynie: w ubiegłym roku było 1000 uczestników

Facebook Twitter

Cieszyński Fortuna Bieg już w tę niedzielę (21.04.). Po raz piąty na ulicach polskiego i Czeskiego Cieszyna walczyć będą biegacze i biegaczki. W zeszłym roku impreza zgromadziła na starcie ponad 1000 osób. "W tym roku trasa biegu nie jest trudna" - mówi dyrektor cieszyńskiego MOSiR-u, który organizuje zawody, Zbigniew Niżnikiewicz.

To jest bieg płaski, zasadniczy bieg 10 kilometrów, będą to 3 pętle, skróciliśmy te pętle z 5 do 3 dlatego, że jest to łatwiejsze do biegania i lepsze dla zawodników chcących pobijać rekordy. Ta trasa, która będzie w roku bieżącym proponowana, jest trasą nową więc rekord z poprzednich lat nie będzie do pobijania. Trudności wielkich nie ma, nowością będzie przebieganie przez kładkę sportową, niemniej liczymy na to, że frekwencja nie będzie mniejsza niż w roku ubiegłym.

Gdzie chętni mogą jeszcze zgłaszać się do biegu?

Mamy stronę, na której przyjmujemy zgłoszenia, jest to strona MOSIR-u, przyjmujemy zgłoszenia do samego dnia zawodów, natomiast dla tych, którzy nie zdążą się zapisać wcześniej jest taka możliwość przed biegiem, do godziny 10.30, na stadionie miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie.

Start Biegu w niedzielę o 12.00. Cieszyński FORTUNA Bieg, wraz z Biegiem Fiata w Bielsku i Półmaratonem Żywieckim, wchodzi w skład cyklu biegowego Puchar Beskidów. Dodajmy, że w związku z imprezą będą utrudnienia dla kierowców. Szczegóły znajdziecie tutaj!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj