Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Frankowska w Radiu 90: „Ten strajk może trwać w nieskończoność”

Facebook Twitter

47 zabiegów odwołano do tej pory w związku z trwającym od 12 dni strajkiem głodowym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Aktualnie głoduje 6 pielęgniarek, a 24 przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Wczorajsze (22.10.) popołudniowe negocjacje z dyrekcją szpitala nie przyniosły rozwiązania kryzysu, na dziś (23.10.) nie zaplanowano żadnych rozmów.

Wiesława Frankowska przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek Bloku Operacyjnego Anestezjologii i Intensywnej Terapii, poranny gość Radia 90, przyznała, że strajk głodowy ma charakter rotacyjny i może trwać długo:

Na początku protestu pielęgniarki żądały podwyżki w wysokości 400 złotych, dziś mówią już o kwocie 220 złotych. Protestujące chcą mieć gwarancje, że pieniądze będą wypłacane od lutego przyszłego roku. Tego nie gwarantuje dyrekcja szpitala, dlatego  strajk trwa nadal.

Odwołano zabiegi planowe osób dorosłych i zabiegi dla dzieci na oddziale laryngologicznym. Szpital pracuje jak na ostrym dyżurze, normalnie funkcjonuje intensywna terapia. Protest dzieli załogę oraz związki zawodowe. Dwa popierają strajk, dwa są przeciwne:

Posłuchaj całej rozmowy z porannym gościem Radia 90:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj