Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Frans Timmermans z wizytą w województwie śląskim

Facebook Twitter

Jutro (5.12) do województwa śląskiego przyjedzie Frans Timmermans, wiceprzewodniczący wykonawczy Komisji Europejskiej. Celem wizyty jest rozmowa o transformacji regionu przy wykorzystaniu funduszy europejskich.

fot.facebook.com/slaskifestiwalnauki.katowice

Wiceprzewodniczący Wykonawczy Komisji Europejskiej odwiedzi Planetarium – Śląski Park Nauki, gdzie spotka się z marszałkiem Jakubem Chełstowskim i Zarządem Województwa Śląskiego. W Centrum Konferencyjnym Stadionu Śląskiego zorganizowane zostanie spotkanie dot. regionów górniczych. Zaplanowano Okrągły Stół z udziałem marszałków i samorządowców reprezentujących regiony i miasta górnicze. Następnie Wiceprzewodniczący Wykonawczy Komisji Europejskiej będzie rozmawiał z przedstawicielami górniczych związków zawodowych.

O godz. 14.00 Frans Timmermans będzie gościem Śląskiego Festiwalu Nauki. Spotkanie z młodzieżą i światem nauki zaplanowano o godz. 14.00. Udział w spotkaniu pod hasłem “Porozmawiajmy o Europie” wymaga rejestracji. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie PL/EN. Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie Śląskiego Festiwalu Nauki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024