Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Fundacja „Jestem głosem tych, co nie mówią” chce zaopiekować się zgwałconym psem

Facebook Twitter

Do mediów dotarła wiadomość o makabrycznej historii, do jakiej doszło tydzień temu (21.01.) w gminie Czerwionka-Leszczyny. Po kontaktach seksualnych z psem, zmarł 50-letni mężczyzna. Okazuje się, że pies był regularnie gwałcony także przez swojego właściciela. Rybnicka fundacja "Jestem głosem tych, co nie mówią" chce zaopiekować się psem, jutro (29.01.) wyśle pismo do prokuratury w tej sprawie.

Rozmawialiśmy z Ireneuszem Piontkiem z rybnickiej fundacji „Jestem głosem tych, co nie mówią”:

Ireneusz Piontek: Wystosujemy wniosek o oskarżyciela posiłkowego. Chcielibyśmy też przejąć tego psa jako fundacja „Jestem głosem tych, co nie mówią”. Teraz aktualnie nie wiemy, gdzie ten pies jest i z kim aktualnie przebywa. Czy w ogóle jest w bezpiecznych rękach.

Radio 90: Pracuje Pan z psami, spotkał się już Pan z takim przypadkiem?

Ireneusz Piontek: Nie, ja się z czymś takim nie spotkałem. Znęcania straszne były np. wstrzykiwanie psu środka do mycia szyb, to było w Czuchowie. Z taką zoofilią ja się jeszcze nie spotkałem, dla mnie to jest szok i to jeszcze na terenie mojej gminy.

Radio 90: Co dalej z psem po takiej traumie, będzie wymagał leczenia?

Ireneusz Piontek: No taki pies jest na pewno skrzywdzony psychicznie i to bardzo. My to ocenimy, jak już tego psa przejmiemy. Teraz ciężko mi powiedzieć, nie wiemy, czy ten pies jest wystraszony, wylękniony czy agresywny. Na pewno będzie musiał być pod okiem behawiorysty. Ten pies znajdzie na pewno miejsce w naszej fundacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj