Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Furia w kinach. Film zarobił już ponad 20 milionów dolarów!

Facebook Twitter

Brad Pitt jako dowódca czołgu Sherman o pieszczotliwej nazwie „Furia” rusza w straceńczą misję przeciwko hitlerowskim Niemcom. Nowy film Davida Ayer’a fascynuje rozmachem, jednocześnie uderzając dokładnym oddaniem wojennych realiów. Krytycy już zapowiadają, że będzie to jeden z najmocniejszych kandydatów do Oscara.

Film nie tylko zdążył zarobić już niemal 24 miliony dolarów, ale przede wszystkim zebrać bardzo entuzjastyczne recenzje krytyków i widzów. New York Times ogłosił: „to jeden z najbardziej odważnych filmów w tym sezonie”. Nic dziwnego. Krążą już bowiem legendy o tym, że reżyser postanowił wycisnąć z ekipy ostatnie poty i oddać realia wojennej walki w stu procentach.

Sceny w Furii grane były z tak wielkim oddaniem, że jeden z kaskaderów w czasie filmowej walki na bagnety, został bardzo ciężko zraniony. Shia LaBeouf przyznał się zaś, że blizna na jego twarzy nie jest charakteryzacją, ale prawdziwym cięciem. Aktor przeciął sobie policzek nożem i usunął dentystycznie jeden ząb, aby wcielić się w pełni w postać czołgisty Boyda „Bible” Swana.

„Furia” to nie surrealistyczne „Bękarty wojny” Tarantino. To mocne, powalające kino, które w sposób dobitny pokazuje drastyczne oblicze wojny. Film z Bradem Pittem może konkurować o Oscara z filmem… jego żony, Angeliny Jolie „Unbroken”, którego akcja także umiejscowiona jest podczas II wojny światowej.

O ile film z Pittem to niekończąca się bitwa, o tyle film Jolie to historia o dramacie jeńców wojennych. Miejmy nadzieję, że ten małżeński pojedynek nie wywoła u nikogo… furii.

Amerykański czołg i załoga, która nie ma sobie równych.

Reżyseria: David Ayer (“Bogowie ulicy”)

Obsada:

  • Brad Pitt („Bękarty wojny”’ „Moneyball”, „Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Fight Club”)
  • Shia LaBeouf („Nimfomanka”, „Transformers”)
  • Logan Lerman („Noe: Wybrany przez Boga”)
  • Michael Peña („Bogowie ulicy”)
  • Jon Bernthal („Wilk z Wall Street”)

Gatunek: thriller, akcja, wojenny
Produkcja: USA 2014
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj