Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gabriela Staszkiewicz: ”Powrót uczniów do szkół to dobry krok”

Facebook Twitter

Uczniowie klas I-III wracają do szkół. Od poniedziałku (18.01.) wraca nauka stacjonarna dla najmłodszych uczniów podstawówek. Przez cały tydzień na obecność koronawirusa testowani byli nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji. Nauka ma odbywać się w reżimie sanitarnym.

fot.Alexandra_Koch /pixabay

Powrót do szkół to dobry krok

– mówi burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz:

Miasto Cieszyn było jednym z pierwszych na Śląsku Cieszyńskim, które otworzyło przedszkola i żłobki z powrotem po epidemii. Był ogromny niepokój, strach, były problemy na początku, natomiast żłobki i przedszkola działają przez cały ten okres czasu. Oczywiście zdarzają się przypadki, że ktoś zachoruje, mamy jakąś przerwę zalecaną przed sanepid, ale działają. Ja myślę, że zwłaszcza dla tych dzieciaków I-III jest to bardzo ważne. Ośmioklasiści też bardzo chcieliby, przynajmniej część z nich wrócić do bezpośredniego kontaktu z nauczycielami. Myślę, że nie mamy innego wyjścia, epidemia od tak nie zniknie.

Klasy IV-VIII i szkoły ponadpodstawowe wracają po feriach do nauki zdalnej. Jak długo? Wszystko zależy od rozwoju pandemii.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z burmistrz Cieszyna Gabrielą Staszkiewicz do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj