Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna nie zmienia zastępców

Facebook Twitter

Gabriela Staszkiewicz wybrana została na stanowiska burmistrza Cieszyna na kolejną kadencję. Już wiadomo, że najbliżsi współpracownicy pani burmistrz zostają na stanowiskach.

Gabriela Staszkiewicz
fot. UM Cieszyn

Gabriela Staszkiewicz przez kolejnych 5 lat będzie rządziła Cieszynem. Dotychczasowa burmistrz została wybrana na kolejną kadencję w drugiej turze wyborów. Złożyła już ślubowanie, zapadły także najważniejsze decyzje w Radzie Miasta, przewodniczącym został Janusz Kołder. Pozostała jeszcze jedna kwestia i pytanie, ilu zastępców będzie miała burmistrz Staszkiewicz i kto to będzie?

Gabriela Staszkiewicz: Nie zmienia się zespołu, z którym się dobrze współpracuje, więc nie mam takich planów, żeby zmienić zastępców. Pan Burmistrz Kasztura i pan burmistrz Major zostają na miejscu. Na razie z ich strony jest też deklaracja, że współpracujemy dalej, także myślę, że stabilnie będziemy podchodzić. Też już nauczyliśmy się przez te pięć i pół roku pracować z sobą. Te nasze różnice też jesteśmy w stanie przepracować, więc myślę, że spokojnie podchodzimy do tej następnej kadencji.

Burmistrz Staszkiewicz przyznaje także, że jej ugrupowanie Cieszyński Ruch Społeczny zawiązało koalicję w Radzie Miasta i ma większość

Gabriela Staszkiewicz: W radzie są trzy kluby utworzone i jedna osoba niezrzeszona. Dogadaliśmy się z trzema stronami, w naszym klubie jest 10 radnych, współpracuje z nami przedstawiciel komitetu wyborczego Janusza Mandery, czyli Nowy Cieszyn i klub PiS. Mamy większość, więc myślę, że będziemy spokojnie podchodzić do projektów, wypracowywać oczywiście ze wszystkimi, będziemy przekonywać do naszych pomysłów.

Gabriela Staszkiewicz liczy także na dobrą współpracę z radnymi opozycji w kluczowych kwestiach dla mieszkańców miasta. Jako najważniejsze zadania na najbliższych 5 lat kadencji wskazuje poprawę stanu dróg w Cieszynie czy wprowadzenie nowej polityki mieszkaniowej i tu zapowiada remonty mieszkań komunalnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024