Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Galeria Historii Miasta w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na dwie nowe wystawy

Facebook Twitter

Otwierają się drzwi Galerii Historii Miasta, mieszczącej się przy ul. 1 Maja 61. Na wszystkich miłośników historii czekają dwie niezwykłe wystawy, które przeniosą ich w czasie i przestrzeni.

Galeria Historii Miasta w Jastrzębiu

Pierwsza z nich, „Jastrzębie-Zdrój – Perła Uzdrowisk Śląskich”, to ekspozycja, na którą czekali wszyscy miłośnicy historii tego jastrzębskiego kurortu. Wystawa przeniesie zwiedzających w atmosferę międzywojennego uzdrowiska. Na ekspozycji zobaczymy eleganckie wnętrze pensjonatu, unikatowe dokumenty, zdjęcia i pamiątki, w tym marmurową wannę z 1862 roku. Dzięki przestrzeni multimedialnej, zwiedzający będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o ciekawostkach związanych z Perłą Uzdrowisk Śląskich.

Druga ekspozycja, „Niezapomniane miejsca Jastrzębia-Zdroju”, to czasowa wystawa, na której zobaczyć można unikatowe fotografie, kroniki filmowe, reklamy, plakaty i inne przedmioty, które kojarzą się z kultowymi miejscami miasta. Na wystawie znajdzie się również interaktywny plan miasta, gdzie każdy będzie mógł przyczepić karteczkę z nazwą miejsca, które z własnych powodów uważa za kultowe. Wystawa będzie czynna od 24 listopada 2023 r. do 19 kwietnia 2024 r.

Galeria Historii Miasta zaprasza od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 16.00. Dla grup zorganizowanych konieczna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna. Wstęp wolny! Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby zanurzyć się w historii Jastrzębia-Zdroju i odkryć jego niezwykłe, kultowe miejsca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024