Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Galeria Na Piętrze w bibliotece w Żorach poleca nową wystawę

Facebook Twitter

Za nami wernisaż wystawy fotografii zatytułowanej "Ziemia obiecana" autorstwa Artura Rychlickiego. Wystawa będzie czynna do września w Galerii na Piętrze biblioteki w Żorach.

fot.mbpzory.pl

Artur Rychlicki jest fotografem urodzonym i mieszkającym w Krakowie. Wychowywał się w rodzinie i środowisku współpracującym z Tadeuszem Kantorem oraz teatrem Cricot 2, co nie pozostało bez wpływu na jego postawę wobec otaczającego go świata. Jego prace prezentowane były podczas indywidualnych wystaw, m.in. w Wielkiej Brytanii (Instytut Kultury Polskiej w Londynie), Danii (Galeria siedziby Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, Ronne), Niemczech (Galeria Akademii Sztuk Pięknych w Saarbrucken), Francji (galeria La maison des associations Orlean) oraz w Polsce (Kraków, Katowice, Bielsko-Biała, Toruń, Wrocław).

fot. mbpzory.pl

Autor wystawy jest fotografem, który w odróżnieniu od innych fotografów tworzących w „czasach cyfry”, pracuje ostentacyjnie, wręcz prowokująco nieśpiesznie oraz z namysłem (dla niektórych przesadnym) podkreślającym emocjonalną stronę wypowiedzi fotograficznej. Artur Rychlicki od dwudziestu lat prowadzi w Katowicach autorskie warsztaty fotograficzne. Jest również redaktorem naczelnym (bawi go ten termin) całkowicie papierowej gazety-fotograficznej.org.

fot.mbpzory.pl

Wystawa potrwa do 4 września br.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj