Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Galeria Smolna: „Natura kobiety i… natura”

Facebook Twitter

Od piątku (14.09.) w Galerii Smolna, w filii Nr 8 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku, można oglądać wystawę grafik Milady Więckowskiej pt. "Natura kobiety i… natura". Wystawa będzie czynna do 12 listopada.

Milada Więckowska ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie – Instytut Plastyki – specjalizacja: grafika warsztatowa (dyplom pod kierunkiem Jerzego Jędrysiaka w 1987 r.).
Zajmuje się pracą pedagogiczną w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku oraz pracą twórczą w dziedzinie grafiki, rysunku i fotografii. Za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymała m. in. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej (2006)  i Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty (2010) oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2009).
Swoje prace pokazywała na wystawach zbiorowych w Gorlicach, Świnoujściu, Krakowie, Opolu, Poznaniu, Żorach, Czerwionce, Niewiadomiu, Rybniku, Finlandii-Pori, Estonii-Tallinie, Czechach-Orlovej oraz na indywidualnej wystawie grafiki i rysunku w Domu Kultury Chwałowice w 2010 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj