Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Galeria Smolna poleca „Szczegóły” Elwiry Zembrzuskiej

Facebook Twitter

„Nic nie jest tak ważne jak szczegół"- mówi Elwira Zembrzuska, autorka najnowszej wystawy w Galerii Smolna w Filii nr 8 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku przy ul. Reymonta 69 (budynek SP34). 

mat.prasowe

Wernisaż wystawy zaplanowano na 16 września o godz. 18:00. Ekspozycję można oglądać do 4 listopada.

O autorce:

Elwira Zembrzuska jest m.in. artystką plastykiem i pedagogiem. Pracuje z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi jako nauczyciel jogi, rysunku i malarstwa. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw malarskich i witrażowych oraz nagród za projektowanie w międzynarodowych konkursach. Jej prace można oglądać m.in. w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, w poznańskich kościołach i w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach.

mat.prasowe

Autorka o wystawie:

Nic nie jest tak ważne jak szczegół. Żeby go zauważyć musimy być w ciszy skupienia. W jasnym umyśle. Niezbyt często przywiązujemy do nich wagę, czasem nawet nie mamy świadomości , ze istnieją. Że są ścisłe związane ze stanem naszego umysłu, emocjonalności, i tego na jaką dajemy sobie przestrzeń i czas na zagłębienie się w szczegół. Normalnością jest w obecnej codzienności, że mijamy się z drobnostkami, czasem tak istotnymi dla całości, normalnością jest, że jesteśmy nieuważni i uważność sprawia nam często dużo kłopotu. Ta wystawa wystawia nas na próbę zmierzenia się, doświadczenia uważności. Ważności szczegółów, symboli i kontemplacji.

Wystawa od jutra (12.09) do 4 listopada. A w tym tygodniu w Radiu 90 rozmowa z autorką wystawy. Nie przegapcie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj