Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Galeria w budynku portierni szpitala w Rydułtowach [FOTO]

Facebook Twitter

W budynku portierni szpitala przy ul. Plebiscytowej 47 w Rydułtowach działa Szpitalna Izba Pamięci. Zebrano w niej szpitalne akcesoria, które pokazują jak wyglądała służba zdrowia od 1900 do 2000 roku.

mat.prasowe/ powiatwodzislawski.pl

Wiele eksponatów, mimo obecnej małej wartości użytkowej, jest do dzisiaj sprawnych. Izbą opiekuje się Towarzystwo Miłośników Rydułtów, jak mówi jego prezes Henryk Machnik, izba ma docelowo stać się miejscem popularyzacji historii miasta, nie tylko tej związanej ze szpitalem. W budynku planowany jest częściowy remont, który pozwoli na lepsze wyeksponowanie wystawy.

mat.prasowe/ powiatwodzislawski.pl

Izba zmieniła gospodarza dzięki współpracy Zarządu Powiatu Wodzisławskiego, dyrekcji Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl., a także Towarzystwa Miłośników Rydułtów.

Dzięki zmianie jej ekspozycji ma się ona stać bardziej dostępna dla zainteresowanych mieszkańców, w szczególności młodzieży, która będzie mogła na własne oczy zobaczyć, jak w ciągu minionych stu lat zmieniały się warunki sprzętowe i techniczne funkcjonowania rydułtowskiego szpitala.

Zobacz zdjęcia:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj