Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Galeria w Teatrze Ziemi Rybnickiej poleca wystawę „Węgiel i życie”

Facebook Twitter

Do połowy czerwca można oglądać otwartą w tym tygodniu w Teatrze Ziemi Rybnickiej wystawę prac Andrzeja Dyrcza. Galeria Oblicza poleca prace pod tytułem "Węgiel i Życie".

Praca Andrzeja Dyrcza/ mat.prasowe

Andrzej Dyrcz tworzy prace, w których kolor i materia odgrywają wiodącą rolę. Tym razem artysta pokazuje prace w większości wykonane węglem. Węglem, który w jego życiu odegrał ważną role.

Andrzeja Dyrcza znam już od bardzo dawna, w latach 60-tych,jako 13 letni chłopak uczęszczał na zajęcia plastyczne, które prowadziłem w Domu Kultury w Boguszowicach Osiedlu. Już wtedy ten wybitnie utalentowany chłopak odznaczał się dużą wrażliwością, uczuciowością i nadzwyczajną skromnością. Nic zatem dziwnego, że ta ostatnia cecha charakteru powoduje, iż do dziś Andrzej Dyrcz programowo nie bierze udziału w żadnych konkursach malarskich. Działania malarskie Dyrcza charakteryzuje system budowania dynamicznej formy dużymi rozpiętościami chromatycznymi oraz operowanie agresywnymi zestawami barw Obrazy jego zawierają jakieś bliżej nieokreślone przestrzenie, jakąś tajemniczą treść.

Powyższe słowa, sprzed prawie dwudziestu lat tak nieprawdopodobnie aktualne, są autorstwa nieżyjącego artysty Mariana Raka, który ukształtował go artystycznie i zawsze był dla niego autorytetem.

Wstęp wolny, wystawa potrwa do 12.06.2022.

Praca Andrzeja Dyrcza/ mat.prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj