Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Gallileous: transmisja na żywo z Wodzisławskiego Centrum Kultury

Facebook Twitter

Scena Wodzisławskiego Centrum Kultury zabrzmi gitarowym graniem. Wszytko to w ramach akcji #siećzkulturąwdomu, którą placówka realizuje od marca, a teraz poszerza o nowe wydarzenia kulturalne na żywo. Już w środę, 17 czerwca, o 20:00 odbędzie się internetowa transmisja na żywo koncertu grupy Gallileous.

Sesja "Moonsoon" Gallileous. fot. M.Giba/FB

To kolejna propozycja WCK na czas pandemii. Gallileous z sukcesami promuje swój ostatni album „Moonsoon”. Single, będące wspólnym dziełem Anny Pawlus, Tomasza Stońskiego, Pawła Cebuli i Michała Szendzielorza, goszczą na listach przebojów rozgłośni radiowych. Grupa niegdyś silnie związana z polską sceną doom metalową, od kilku lat koncentruje swe muzyczne ambicje wokół space rocka, hard proga czy psychodelicznego rocka lat 70-tych. I tym zyskuje coraz większe zainteresowanie słuchaczy.

W najbliższą środę, 17 czerwca wspólnie z Wodzisławskim Centrum Kultury organizujemy pierwszy tego typu w tej placówce live stream, czyli koncert bez udziału publiczności, jednak transmitowany online w zasadzie na cały świat. Bardzo dziękujemy dyrektorowi WCK za zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu. Cieszymy się, że będziemy mogli – mamy taką nadzieję – zainaugurować swoisty cykl tego rodzaju koncertów, które w ostatnim pandemicznym okresie stały się niezwykle popularne. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć utwory z naszych ostatnich dwóch albumów „Stereotrip” i „Moonsoon”. Serdecznie zapraszamy przed monitory!

– zachęca Gallileous.

Muzycy czerpią inspiracje z wielu doznań, cyzelują je i dobierają adekwatnie do tego, co chcą zaoferować słuchaczom. Aktualnie definiuje ich najnowsza płyta „Moonsoon”. Ale nie tylko utworami z tego krążka zaczaruje Was Gallileous.

Jeszcze nie otwieramy się na koncerty z publicznością, ale zachęcamy do oglądania naszych wydarzeń kulturalnych na żywo w internecie. Akcja #siećzkulturąwdomu rozwija się i w jej ramach chcemy być nadal razem z odbiorcami naszych kulturalnych propozycji w trudnym czasie epidemii. Cieszę się, że Gallileous przyjął zaproszenie do inauguracji nowej odsłony akcji, co sprawi, że rozpoczniemy ją z mocnym akcentem. Już teraz zapraszam też na kolejne wydarzenia na żywo z WCK, o których będziemy informować na bieżąco

– mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wydarzenie organizują Wodzisławskie Centrum Kultury i Gallileous.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj