Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gangsterzy wysadzali bankomaty. Prokuratura Krajowa przedstawiła im zarzuty

Facebook Twitter

Policjanci zatrzymali, prokuratura krajowa postawiła im zarzuty. Gangsterzy wysadzali bankomaty w całej Polsce. Na tym procederze "dorobili się" milionów.

Gangsterzy wysadzali bankomaty
fot. pixabay.com

Gangsterzy wysadzali bankomaty – staną przed sądem

Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz włamania do bankomatów, informuje Prokuratura Krajowa. Jeden z oskarżonych odpowie także za kradzież 9 samochodów w Niemczech. Grozi im kara nawet do 15 lat więzienia.

Trzech członków gangu nadal przebywa w areszcie na wniosek prokuratora, natomiast czwarty i jego wspólnik odbywają kary więzienia w innych sprawach. Przestępstwa dokonywane były głównie w nocy w małych miejscowościach kilku województw, a gangsterzy wykorzystywali butle gazowe do wysadzania bankomatów.

Pierwsza grupa przestępcza działała od września 2018 roku do lutego 2019 roku i zniszczyła 19 bankomatów. Kiedy jeden ze sprawców został zatrzymany, dwójka pozostałych kontynuowała przestępczą działalność. Kolejny gang, działający od maja 2021 roku, wysadził 15 bankomatów do września 2021 roku, zanim został zatrzymany przez policję.

Łącznie w okresie trzech lat gangsterzy wysadzili 41 bankomatów, skradając ponad 5,7 miliona złotych. Dodatkowo, spowodowali straty w wysokości ponad 5,5 miliona złotych poprzez zniszczenie mienia. Prokuratura zabezpieczyła mienie, w tym nieruchomość i samochody, należące do członków grupy, jako zabezpieczenie przyszłych kar.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024