Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gaszowice kanalizacją podzielone. Połowa mieszkańców ma, połowa nie

Facebook Twitter

O kanalizacji sanitarnej marzy między innymi nasz słuchacz, mieszkający przy ulicy Rydułtowskiej. Z zazdrością patrzy na sąsiadów mieszkających po drugiej stronie ulicy, bo kilkanaście lat temu wybudowano kanalizację tylko po jednej stronie drogi.

Posłuchaj co mówi nasz słuchacz:

W stronę Rybnika to jest zrobiona kanalizacja już tyle lat, a po drugiej stronie Rydułtowskiej kanalizacji nie ma. Teraz zrobili nowe plany i robią kanalizację w Czernicy, a przecież w Gaszowicach tego jeszcze nie skończyli. Interweniuję, chodzę do Urzędu Gminy i rozumiem, ze to są koszty, ale były kiedyś plany zrobione, mieli nas przyłączać dalej…

Kanalizacja w gminie budowana była 18 lat temu. Był to projekt ISPA miasta Rybnika, do którego włączono Gaszowice i Jejkowice. Dziś o takich dużych realizacjach można tylko pomarzyć, dlatego obecnie kanalizacja budowana jest małymi krokami. Wiadomo, że powstanie ona w Czernicy przy ulicy Wolności. Na ten cel gmina uzyskała dotację 2 mln złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Kolejne inwestycje będą uzależnione od pieniędzy, które uda się pozyskać

– mówi wójt Gaszowic Paweł Bugdol:

Paweł Bugdoł: To są niesamowite środki, trzeba powiedzieć, że tutaj mówimy o milionach, jeśli chcielibyśmy to wszystko zrobić. Chcemy małymi etapami realizować te odcinki ulicy Rydułtowskiej. W planach jest ulica Czernicka, w zależności od otrzymanych środków. To podkreślam, bo jeśli tych środków nie otrzymamy będzie ciężko z realizacją.

Mieszkańcom pozostaje zatem czekać, albo zwrócić się do gminy Gaszowice o dofinansowanie przydomowych oczyszczalnię ścieków. Można uzyskać 2,5 tysiąca złotych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024