Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gaszowice mają plenerową bibliotekę! Są leżaki, hamak i meble z euro palet

Facebook Twitter

Strefa relaksu powstała w ramach inicjatywy "Słoneczna Biblioteka" przy tutejszym Ośrodku Kultury i Sportu. Pomysł stworzenia dodatkowej przestrzeni służącej czytelnikom zrodził się z kilku powodów, takich jak niewielka powierzchnia w budynku biblioteki, skromne zagospodarowanie placu rekreacyjnego czy chęć stworzenia kolejnego miejsca do przyjemnego spędzania wolnego czasu.

fot. gaszowice.pl

Dofinansowanie w wysokości 2,5 tysiąca złotych udało się zdobyć w konkursie na inicjatywy społeczne „Wiele możliwości jednej społeczności”, realizowanego przez Stowarzyszenie Działań Lokalnych „Spichlerz”. W Gaszowicach podkreślają, że do realizacji zadania potrzebna była praca rąk ludzkich, a chętnych do pomocy nie brakowało! W projekt mocno zaangażowali się członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Grono”, panie z KGW w Gaszowicach, przedstawiciele Rady Sołeckiej, pracownicy Zakładu Obsługi Komunalnej i Ośrodka Kultury i Sportu oraz wolontariuszka z Czernicy, Katarzyna Wojaczek, która zaprojektowała i czynnie uczestniczyła w tworzeniu przestrzeni zielonej.

Paweł Bugdol: Bardzo się cieszę, że w naszej gminie realizowane są oddolne inicjatywy, służące całej społeczności. Gratuluję fantastycznego pomysłu i dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w powstanie plenerowej biblioteki wraz ze strefą relaksu. Jestem przekonany, że to miejsce będzie tętniło życiem i z pewnością przyczyni się do popularyzacji czytelnictwa

– mówił wójt Paweł Bugdol podczas tradycyjnego przecięcia wstęgi.

Już teraz są plany na rozwój plenerowej biblioteki. Wiosną pojawią się tutaj kolejne meble ogrodowe, a cała strefa być może zostanie powiększona. Już teraz serdecznie zapraszamy do korzystania z tego wyjątkowego miejsca, w którym można się zrelaksować z dobrą książką w otoczeniu zieleni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023