Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gaszowice rezygnują z otwarcia przedszkoli

Facebook Twitter

Gaszowice rezygnują z otwarcia przedszkoli w najbliższy poniedziałek (11.05.). Pomimo wstępnej deklaracji władz gminy o uruchomieniu po jednym oddziale w trzech placówkach: w Gaszowicach, Szczerbicach i Czernicy, w związku z sytuacją epidemiologiczną w powiecie rybnickim, decyzja została zmieniona.

Baliśmy się, że może nastąpić u nas taka sytuacja jak w ościennych gminach, na szczęście w naszej gminie nie ma większych zachorowań, jest tylko jeden przypadek koronawirusa stwierdzony. Rodzice niektórzy byli chętni, ale niestety ze względu na fakt, że w ościennych gminach jest coraz więcej zarażonych osób, stwierdziliśmy, że nie będziemy ryzykować i przełożyliśmy tą decyzję.
Radio 90: Czy jest jakaś nowa data?
No nie. Zobaczymy jak się będzie sytuacja rozwijać.

– usłyszała Monika Sokołowska od Grażyny Pierchały, sekretarz w Urzędzie Gminy w Gaszowicach. Rodzice zainteresowani wysłaniem dziecka do przedszkola muszą śledzić informacje z gminy, bo sytuacja jest dynamiczna:

Dyrektorzy przedszkoli dzwonimy do rodziców i część rodziców była chętna, ale zawiesiliśmy to, bo- tak jak mówię-  nie wiadomo jak się to wszystko rozwinie. U nas jest w miarę spokój, ale słyszymy w ościennych gminach- Jejkowice, Rybnik- to jest blisko i boimy się, że może do nas dotrzeć. Będziemy rodziców informować.

– zapewnia Grażyna Pierchała.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024