Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gawęda: Zawsze można zrobić coś więcej [WIDEO]

Facebook Twitter

Ponad 3000 zarażonych górników (dane z czwartku), tysiące pracowników na kwarantannie. Tak wygląda sytuacja w górnictwie. Czy można było tego uniknąć? O to pytaliśmy porannego gościa Radia 90 posła Adama Gawędę, byłego wiceministra aktywów państwowych.

Fot. facebook.com/adam.gaweda

Na początku epidemii proponował on skoszarowanie górników w kopalniach. Ten pomysł nie spotkał się z aprobatą ministerstwa, w efekcie czego stracił on stanowisko. Czy gdyby wprowadzono taki wariant było by lepiej? Czy można było uniknąć tej sytuacji?

Czy można było zrobić coś więcej? Każdy może tak powiedzieć, że zawsze można zrobić więcej. Czy można było uniknąć? Skoszarowanie było elementem takiego drastycznego zadziałania, kiedy pojawiłyby się bardzo liczne przypadki – z czym mieliśmy do czynienia w ostatnim okresie. Z czym mamy do czynienia i z czym się borykamy. Zwróćmy uwagę, że ta fala tych zakażeń, nastąpiła po okresie świątecznym i po długim weekendzie. W związku z czym gdzieś zauważamy wszyscy, że być może część załogi poczuła już taki moment mniejszego ryzyka.

Badania przesiewowe prowadzone były tylko w kopalniach, gdzie pojawiły się największe ogniska zakażeń. W czwartek JSW podjęła decyzję żeby przebadać wszystkich swoich pracowników. Czy powinny być one prowadzone także we wszystkich kopalniach PGG?

Będą też nasi pracownicy badani, ale tutaj są ciągle monitorowane te procesy ewentualnych zakażeń. Na kopalniach tutaj tych naszych na szczęście tych zakażeń jest niewiele.

Zobacz całą rozmowę z posłem Gawędą:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj