Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gaz na ulicy Bema w Rydułtowach jeszcze w tym roku

Facebook Twitter

Wracamy z pytaniem o gaz na ulicy Bema w Rydułtowach. Czeka na niego jeden z naszych słuchaczy. Po naszej interwencji w lutym szybko udało się uzyskać zgodę Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach na poprowadzenie gazociągu pod ulicą Raciborską, tak by posesja pana Mirosława została przyłączona do budowanej nitki na Czernicę. I kiedy już wydawało się, że sprawa wreszcie nabierze tempa, inwestycja znów stanęła w miejscu.

Przypomnijmy, że nasz słuchacz już jakiś czas temu przygotował swój dom, by móc ogrzewać go gazem, ale w zderzeniu z urzędnikami wciąż czuje się bezsilny. Bo kiedy już wydawało się, że będzie szczęśliwy finał, sprawa wciąż jest na etapie projektowania.

Rozmawialiśmy z firmą odpowiedzialną za projekt gazociągu. Po uzgodnieniu projektu z Zarządem Dróg Wojewódzkich trzeba było na nowo uzyskać różnego rodzaju pozwolenia, w tym uzgodnienia techniczne z właścicielem dróg powiatowych. Usłyszeliśmy, że sprawa jest dla nich priorytetowa i jest na końcowym etapie realizacji, tak by już w najbliższym sezonie grzewczym mieszkańcy ulicy Bema mogli w ten sposób ogrzewać swoje domy.

Potwierdza to rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa, Radosław Jankiewicz. Tu również usłyszeliśmy, że inwestycja znajduje się w końcowej fazie realizacji- planowany termin jej ukończenia to przełom września i października.

Robimy wszystko, by gaz popłynął do klientów już w najbliższym sezonie grzewczym

– czytamy w odpowiedzi, jaka trafiła do naszej redakcji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj