Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gaz w Rydułtowach ma być w listopadzie

Facebook Twitter

Jesteśmy już zaproszeni, jeśli tylko gaz popłynie do mieszkańców ulicy Bema w Rydułtowach. Obiecał, że da nam znać, Pan Mirosław, nasz słuchacz, którego walkę o ekologiczny sposób ogrzewania domu śledzimy od lutego. W czerwcu Polska Spółka Gazownictwa zapewniała, że inwestycja będzie gotowa na przełomie września i października. Czy to się udało?

Wracamy na Bema w Rydułtowach, bo sezon grzewczy już w zasadzie się rozpoczął. Wracamy, bo o gaz dopytują też inni mieszkańcy tej okolicy:

Jakie są losy podłączenia?

-Zastanawia się Adam, który napisał do naszej redakcji za pośrednictwem formularza kontaktu DAJ ZNAĆ.

Przypominamy, że posesje przy Bema mają być podłączone do budowanej nitki gazociągu na Czernicę. Mieszkańcy czekają, bo tak jak nasz słuchacz pan Mirosław, mają już domy przygotowane od dłuższego czasu, by móc ogrzewać je gazem, ale w zderzeniu z urzędnikami sprawa okazała się nie taka prosta. Ostatnim elementem jest uzyskanie pozwolenia na budowę w wodzisławskim starostwie, choć sprawa jest priorytetowa i urzędnicy mają nie zwlekać z wydaniem decyzji.

Termin obowiązujący na dziś to listopad, czyli już za około 2 tygodnie, powinniśmy móc udać się z mikrofonem Radia 90 na ulicę Bema w Rydułtowach, by przekazać wam informację, że w tym sezonie grzewczym będzie można ogrzewać domy gazem. Czekamy na to z niecierpliwością :)

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2021